• Bendrieji klausimai

 • Ar L'Oréal atlieka bandymus su gyvūnais?

  L’Oréal jokių savo priemonių ar jų ingredientų su gyvūnais niekur pasaulyje nebando ir neperduoda šios užduoties vykdyti kitiems. Itin retos išimtys taikomos, kai to reikalauja reguliavimo institucijos saugumo ir reguliavimo tikslais.

  Daugiau sužinokite čia (http://www.loreal.com/csr-commitments/l%E2%80%99or%C3%A9al-answers/the-question-of-animal-testing). 

 • Kaip galėčiau gauti dominančios priemonės ingredientų sąrašą?

  Remiantis Europos bendrijos reikalavimais, siekiant kuo didesnio skaidrumo, visos kosmetikos pramonės įmonės ant kiekvienos savo priemonės privalo pateikti visų jos ingredientų sąrašą. Tarptautinė kosmetikos ingredientų nomenklatūra (INCI) siekia suvienodinti etkečių žymėjimą europiniu lygiu. Ingredientai yra pateikti ant priemonės pakuotės pagal savo INCI pavadinimą, kad visose Europos šalyse jie atitiktų vienodus stardartus ir būtų suprantami vienodai. Jei pageidaujate gauti papildomos informacijos, prašome kreiptis į L'Oréal Paris Cosmetics vartotojų konsultantą Jungtinėje Karalystėje 0800 0304 033 arba EIRE 1800 818 673.

 • Ar jūsų pakuotės yra perdirbamos?

  L'Oréal Paris siekia supaprastinti savo kosmetikos priemonių pakuotes, kad būtų užtikrintas visų svarbiausias tikslas – mūsų vartotojų saugumas. Pakuotės atlieka svarbią priemonės apsauginę funkciją. Mūsų priemonės skirtos sąlyčiui su išoriniais kūno paviršiais, todėl jų pakuotės turi užtikrinti tinkamą apsaugą ir nekenksmingumą mikrobiologiniu ir alerginiu lygiu. Siekiant atsisakyti PVC, pastaraisiais metais ėmėmės įvairių iniciatyvų, kaip pakeisti šią medžiagą kitomis medžiagomis, kurios suteiktų mūsų formulėms pakankamą apsaugą. Be to, šios iniciatyvos mažina mūsų pakuočių neigiamą poveikį aplinkai. Nevalia pamiršti mūsų rūpesčio vartotojų saugumu. Mūsų priemonės dažniausiai naudojamos vonios kambariuose ir kartais – vaikams. Stiklinei pakuotei nukritus ir sudužus, galima susižeisti. Plastikinės pakuotės nekelia tokios rizikos. Be to, plastikines pakuotes galima deginti. Tinkamai naudojant filtrus nuo išmetamųjų medžiagų, plastikinės pakuotės atmosferai grėsmės nekelia. Minėtina ir tai, kad plastikinių pakuočių transportavimas, palyginus su stiklinėmis, yra ekonomiškai ir ekologiškai efektyvesnis. Vežant lengvesnius krovinius, sukeliamas mažesnis poveikis aplinkai, nes sunaudojama mažiau energijos išteklių.

 • Ar koreguojate nuotraukas?

  Atvira ir skaidri reklama mums ypač svarbi. Vadovaujamės griežtais etikos principais ir siekiame užtikrinti, kad mūsų reklamose naudojama vaizdinė medžiaga nebūtų klaidinanti ir nesustiprintų realaus reklamuojamos priemonės teikiamo poveikio bei atitiktų reklamos reikalavimus.

 • Ar galima pasitikėti jūsų reklamų teiginiais?

  Atvira ir skaidri reklama mums ypač svarbi. Vadovaujamės griežtais etikos principais, kuriais remiantis pateikiame sąžiningus ir teisingus savo priemonių ir jų teikiamo poveikio aprašymus ir jį iliustruojančią vaizdinę medžiagą. Visi teiginiai mūsų reklamose yra pagrįsti, nepriklausomai įvertinti ir patikrinti, prieš juos pateikiant visuomenei.

 • Odos priežiūra

 • Kaip gauti geriausią savaiminio įdegio efektą?

  Pasirinkite šviesaus arba vidutinio tamsumo, prie Jūsų odos natūraliai atrodančio atspalvio savaiminio įdegio priemonę. Kad oda įdegiu padengtumėte kuo tolygiau, prieš savaiminio įdegio priemonės naudojimą pašalinkite negyvas odos ląsteles: kruopščiai nušveiskite odą plaušine. Moterys, prieš tepdamos savaiminio įdegio priemonę, prieš 12 val. turėtų nusiskusti kojas. Savaiminio įdegio priemonę užtepkite tolygiai ir plonu sluoksniu. Ant sausos odos plotų, pavyzdžiui, kulkšnių, kelių ir alkūnių, priemonės tepkite mažiau – šios kūno vietos linkusios jos sugerti daugiau. Maždaug po penkių ar dešimties minučių, alkūnes ir kelius patepkite losjonu, kad šių kūno vietų atspalvis būtų šviesesnis. Losjonu patepkite riešus ir plaštakas, kad jų atspalvis sutaptų su rankų odos atspalviu. Losjonu patepkite kulkšnis ir pėdų viršų, kad jų atspalvis sutaptų su kojų odos atspalviu. Kai savaiminio įdegio priemone padengsite veidą ir kūną, nusiplaukite rankas muilinu vandeniu, kad nenusidažytų delnai, o drėgna šluoste nuvalykite padus. Įsitikinkite, kad priemonės neliko Jūsų panagėse. Vatos gumulėliu ištepkite savaiminio įdegio priemone plaštakas. Kad neišteptumėte drabužių, palaukite, kol priemonė visiškai išdžius, dažniausiai maždaug 20–30 minučių. Daugelis priemonių neapsaugo odos nuo kenksmingo saulės poveikio. Jei ketinate leisti laiką saulėje, nepamiškite naudoti apsauginių priemonių su saulės filtru – mažiausiai SPF 15.

 • Plaukų priežiūra

 • Kokie veiksniai gali sukelti pleiskanas?

  Tam įtakos gali turėti daugybė veiksnių: pakitusi hormonų pusiausvyra, stresas, gausus prakaitavimas, netinkamas arba pernelyg stipraus poveikio šampūnas, pernelyg stiprus galvos masažas, temperatūros pokyčiai (dažniausiai žiemą, kai iš vėsaus oro grįžtame į šiltas patalpas).

 • Ar pleiskanos kamuoja ir vyrus, ir moteris vienodai?

  Taip. Pleiskanomis skundžiasi maždaug 45 % visų pasaulio žmonių, nepriklausomai nuo jų lyties ar kilmės.

 • Ar pleiskanos atsiranda sulaukus tam tikro amžiaus?

  Ne, amžius joms įtakos neturi. Vis dėlto, įvairūs išoriniai veiksniai, tokie kaip stresas ir užterštumas, ar vidiniai veiksniai, pavyzdžiui, seborėja, gali sutrikdyti mikrobų pusiausvyrą ir paskatinti galvos odos atsinaujinimo procesą, kuris lemia odos atplaišėlių susidarymą.

 • Ar pleiskanos atsiranda sulaukus tam tikro amžiaus?

  Ne, amžius joms įtakos neturi. Vis dėlto, įvairūs išoriniai veiksniai, tokie kaip stresas ir užterštumas, ar vidiniai veiksniai, pavyzdžiui, seborėja, gali sutrikdyti mikrobų pusiausvyrą ir paskatinti galvos odos atsinaujinimo procesą, kuris lemia odos atplaišėlių susidarymą.

 • Kaip naudotis šampūnu, kad rezultatai būtų patys geriausi?

  Kai trenkate plaukus šampūnu, laikykitės šių nurodymų. Gausiai sudrėkinkite plaukus. Tarp delnų paskirstykite šiek tiek šampuno ir juo padenkite visus plaukus. Pirštų galiukais švelniai masažuokite galvos odoą sukamaisiais judesiais (bet netrinkite ir nekasykite) ir tą patį pakartokite per visą plaukų ilgį. Palaikykite 2–3 minutes ir kruopščiai išskalaukite.

 • Plaukų dažai

 • Kaip apsisaugoti, kad užtepti plaukų dažai nenubėgtų ir nepaliktų dėmių ant veido?

  Kad plaukų dažai nepaliktų dėmių ant veido, nuvalykite dažų perteklių nuo odos vatos gumulėliu arba kempinėle.

 • Ar galima apsisaugoti nuo alerginių reakcijų plaukų dažams ir kaip tai padaryti?

  Odos alergijų plaukų dažams galima išvengti. Galimas alergines reakcijas galima nuspėti atlikus odos alergijos testą, kurį geriausia atlikti likus 48 val. iki priemonės naudojimo. Šis testas yra 100 % nuspėjamasis (Krasteva et al., European Journal of Dermatology, 2002 & 2005). Štai kodėl ant savo priemonių mes aiškiai pateikiame svarbius saugumo nurodymus:
  SVARBU: PLAUKŲ DAŽAI GALI SUKELTI ALERGINĘ REAKCIJĄ, KURI KAI KURIAIS RETAIS ATVEJAIS GALI BŪTI STIPRI. PRIEŠ KIEKVIENĄ PLAUKŲ DAŽYMĄ LIKUS 48 VALANDOMS, BŪTINA ATLIKTI ODOS ALERGIJOS TESTĄ.
  NENAUDOTI:
  Jei jau esate patyrę šių plaukų dažų sukeltą alerginę reakciją.
  Jei galvos oda niežti ar yra pažesita.
  CHNA TATUIRUOTĖS: jei kada nors, net ir labai seniai, turėjote chna tatuiruotę, tikėtina, kad pats to nežinodamas tapote alergiškas. Nerizikuokite. Nenaudokite šis priemonės, prieš 48 valandas neatlikę odos alergijos testo.
  ĮSIGYKITE ŠIĄ PRIEMONĘ IŠ ANKSTO, KAD GALĖTUMĖTE ATLIKTI 48 VALAND7 ALERGIJOS TESTĄ.

 • Ar alergijos plaukų dažams – dažnos?

  Ne, jos labai retos. Daugybė žmonių gali būti alergiški įvairiausiosms medžiagoms, įskaitant maisto produktus ir natūralius pluoštus. Vis dėlto alerginės reakcijos plaukų dažams pasitaiko labai retai. Jos būdingos labai mažai žmonių daliai, dažniausiai, jei jie yra turėję laikinų chna tatuiruočių.

 • Ar plaukų dažai – saugūs?

  Plaukų dažai yra kruopščiai patikrinti, o jų saugumas – pakartotinai patvirtintas nepriklausomų mokslininkų ir reguliavimo institucijų. Laikydamiesi nurodymų, vartotojai gali naudoti mūsų plaukų dažus ir jaustis užtikrintai.

 • Naudojami ingredientai

 • Ar savo priemonėse naudojate metilisotiazolinoną (MI) ?

  Svarbiausias L’Oréal prioritetas – vartotojų saugumas, todėl naudojame tik saugiausius konservantus. Jei koks nors konservantas sukelia abejonių, L’Oréal grupė su L’Oréal Indusry iš naujo įvertina jo saugumą. Štai kodėl 2013-aisiais metais patys nusprendėme nebenaudoti metilisotiazolinono (MI) ant odos tepamų ir nenuplaunamų priemonių sudėtyje. Atsisakymo šių priemonių sudėtyje naudoti MI procesas buvo užbaigtas kiek anksčiau šiais metais. Be to, L’Oréal nenaudoja MI hipoalerginių, kūdikiams skirtų ir saulės apsaugą suteikiančių priemonių sudėtyje. Sekame Europos Komisijos rengiamos apžvalgos apie MI naudojimo saugumą procesą. Ši apžvalga padės apibrėžti tinkamiausias MI konservanto saugaus naudojimo gaires nuvalomų nuo odos kosmetikos priemonių sudėtyje.

 • Ar savo priemonių sudėtyje naudojate endokrininius sutrikimus sukeliančių medžiagų?

  Mes skiriame daug dėmesio nuogąstavimams, susijusiems su endokrininius sutrikimus sukeliančiomis medžiagomis kosmetikoje. Atliekame išsamius ilgalaikius tyrimus endokrininio moduliavimo srityje ir įtraukėme atitinkamus reikalavimus į savo saugumo reikalavimų, kuriuos atitinka mūsų naudojami ingredientai, sąrašą. Visų naujų medžiagų ir jau naudojamų ingredientų saugumas yra nuolat įvertinamas ir kruopščiai tikrinamas. Mūsų tikslas – užtikrinti, kad mūsų priemonės būtų saugios ir savo sudėtyje neturėtų endokrininius sutrikimus sukeliančių medžiagų.

 • Ar savo priemonių sudėtyje naudojate ftalatus?

  Iš savo priemonių sudėties ftalatus išimti ėmėme jau nuo 2007-ųjų. Jas iš to meto visų mūsų gaminamų priemonių sudėties visiškai išėmėme 2010-aisiais ir iki šiol jų sistemingai neįtraukiame į naujų priemonių formules.

 • Ar savo priemonių sudėtyje naudojate plastiko mikrogranules?

  L’Oréal savo poveikiui aplinkai skiria ypatingą dėmesį. Mes esame įsipareigoję užtikrinti, kad visos mūsų priemonės būtų draugiškos aplinkai. Nuo 1995-ųjų įsteigėme specialią tyrimų laboratoriją, kurioje tiriame mūsų priemonių poveikį vandens ekosistemoms.
  L’Oréal nusprendė imtis ryžtingų veiksmų dėl nuogąstavių, susijusių su plastiko mikrogranulių poveikiu, ir viešai įsipareigojo iki 2017-ųjų iš savo gaminamų šveitiklių sudėties visiškai išimti plastiko mikrogranules.
  Ingrediento išėmimas iš priemonės sudėties – sudėtingas procesas. Tam būtina analizė ir išimamą ingredientą pakeisiančios medžiagos paieškos. Jį pakeisianti medžiaga ar medžiagos turi atitikti daugybę kriterijų (įskaitant saugumo žmogui ir aplinkai, efektyvumo, tvarių šaltinių ir bendrųų kaštų). L’Oréal grupė ieško natūralių alternatyvų (pavyzdžiui, mineralinių ar vaisių sėklų dalelių), kurios būtų tokios pat saugios ir efektyvios.
  Galbūt Jus domina mūsų poveikio aplinkai profilis ir duoti įsipareigojimai. Iki 2020-ųų įsipareigojome sumažinti savo poveikį aplinkai 60 % (atspirties tašku laikomi 2005-ieji). Išmetamo anglies dioksido, vandens, sunaudojamo vienai priemonei pagaminti, ir atliekų, sukuriamų vienai priemonei pagaminti, kiekį sumažinsime 60 % (atspirties tašku laikomi 2005-ieji). Bendromis jėgomis kasdien sieksime, kad mūsų gamyklų ir skirstymo centrų neigiamus poveikis aplinkai būtų kuo mažesnis. Esame įsipareigoję jokių atliekų neišmesti į sąvartynus ir sumažinti transportavimo metu į orą išmetamo anglies dioksido kiekį 20 % vienai priemonei (atspirties tašku laikomi 2011-ieji).