Vitminas A – mūsų odos asmens sargybinis

Visiems žinoma, kad vitaminas A yra labai naudingas regėjimui tamsoje. Tačiau ne visi supranta, kad šis vitaminas atlieka vieną svarbiausių vaidmenų mūsų odos priežiūroje. Todėls iš arčiau apžvelgsime šį daugiafunkcį vitaminą.

PATARIMAS
1

Vitaminas A po mikroskopu

Vitaminu A vadinama panašią struktūrą ir savybes turinčių medžiagų grupė, kurios žinomiausias atstovas yra retinolis. Vitaminas A padeda palaikyti tinkamą imuninės sistemos veiklą, matyti prieblandoje ir išlaikyti sveiką odą. Egzistuoja dvi vitamino formos – vitaminas A, randamas pieno gaminiuose, kiaušiniuose, žuvų kepenėlėse ir mėsoje, bei beta karotenas – molekulė, kurią žmogaus organizmas paverčia vitaminu A. Taip pat vadinamas provitaminu A, beta karotenas dažniausiai randamas vaisiuose ir daržovėse, o ypač morkose, pomidoruose, abrikosuose, špinatuose, salotinėse sultenėse ir pipiruose.  
 
PATARIMAS
2

Vitamino A senėjimą stabdantis poveikis

Panašiai, kaip ir vitaminas C ar hialurono rūgštis, retinolis veiksmingai mažina raukšles ir kovoja su nukarusia oda. Vitaminas A veikia odos paviršių jį šveisdamas bei glotnindamas ir skaistindamas odą. Šio vitamino poveikis matomas ir gilesniuose odos sluoksniuose. Vitaminas A stimuliuoja elastino gamybą ir kolageno, palaikančio bei stangrinančio odą iš vidaus, sintezę. Dėl šios priežasties vitaminas A skatina odos ląstelių augimą. Jis taip pat normalizuoja kraujotaką ir veiksmingai padeda gydyti tokias ligas, kaip rožinė. Vitaminas A turi ypatingą gebėjimą palaikyti ląstelių funkcijos pusiausvyrą, kurios suteikia jums jaunesnės odos išvaizdą.  
 
PATARIMAS
3

Vitamino A antioksidacinis poveikis

Ne visas į mūsų organizmą patekęs beta karotenas yra paverčiamas vitaminu A, o jo likučiai sudaro veiksmingą antioksidantą, padidinantį odos atsparumą saulei ir kovojantį su laisvųjų radikalų sukeltu oksidaciniu stresu, kuris sąlygoja odos senėjimą. Dėl šios priežasties beta karotenas dažnai įtraukiamas į maisto papildų, skirtų paruošti odą deginimuisi, sudėtį. Vitaminas A taip pat padeda reguliuoti melanocitų, t.y., melaniną gaminačių ląstelių, esačių odos epidermio giluminiame sluoksnyje, gamybą, padėdamas pašviesinti su amžiumi atsiradusias pigmentines dėmeles.