Padėkite, odos alergijos varo mane iš proto!

Žiema, temperatūros pokyčiai, saulės trūkumas, centrinis šildymas ir nuovargis gali neigiamai paveikti jūsų odą ir pasireikšti egzemos, dilgėlinės protrūkiais bei niežtinčių plotų atsiradimu odoje. Kaip kovoti su alergijomis ir nuraminti jautrią odą?

PATARIMAS
1

Odos alergijos pasireiškia ne tik pavasarį!

Egzema, dilgėlinė, niežtinti, paraudusi oda, išsausėję plotai... Visus šiuos simptomus gali sukelti alerginė reakcija, kurios metu mūsų oda bando apsiginti nuo alergenų. Oda tampa sudirgusi, o nuo to kenčia mūsų dermis. Odos alergijos yra labai dažna problema, kurios priežastis gali būti sunku paaiškinti. Dažniausiai žmones kankina kontaktinės alergijos, tačiau kartais jos priklauso nuo vartojamų vaistų, maisto arba oro kokybės.
PATARIMAS
2

Kaip kovoti su odos alergijomis

 Norėdami susidoroti su alergija pirmiausiai turite rasti ir vengti jos sukėlėjo. Jei manote, kad jus kamuoja odos alergija, pasitarkite su specialistu. Alergologas ar dermatologas gali ištirti jūsų odos bei kraujo mėginius ir nustatyti alergenus. Šie specialistai taip pat gali taikyti vietinį niežulio ir kitų simptomų gydymą paskirdami kortizono kremus, priešuždegiminius steroidinius ir antihistamininius vaistus, kurie ramina alerginę reakciją. Jei įtariate, kad esate alergiška, venkite per ilgai užsitesusio konktakto su vandeniu. Neleiskite daug laiko duše, netrinkite odos rankšluosčiu, venkite aptemptų drabužių ir iškeiskite įprastą muilą į emolientinį.    

PATARIMAS
3

Nuraminkite sudirgusią odą

  Iš visų prieinamų odos alergijų gydymo būdų fitoterapija yra viena veiksmingiausių. Alijošius atgaivins problemines vietas, raudonasis rooibos krūmas nuramins ir pamaitins odą, uogos pagydys paviršines žaizdas, o ciberžolė sudrėkins paveiktą odą. Kad ir kokia alergija skųstumėtės, geriausią pagalbą odai suteiksite apsilankiusios vaistinėje ir įsigijusios kremą emolientą, kuris pamaitins jūsų odą.