Vitamino C nauda odai. Norite švytinčios odos? Valgykite daržoves!

Visus vitamino C privalumus mūsų organizmui sunku net įsivaizduoti. Žinomas dėl nuovargį mažinančių ir nuo peršalimo saugančių savybių, vienas iš populiariausių vitaminų neturi būti pamirštas ir žiemą. Naudojamas kas dieną vitaminas C yra itin naudingas ir gali svariai prisidėti prie odos sveikatos. Pateikiame to priežastis.

PATARIMAS
1

Vitaminas C švytinčiai odai

Atrodote pavargusi dėl papilkėjusios odos? Vartokite vitaminą C! Randamas įvairiose daržovėse ir vaisiuose (kopūstuose, citrusiniuose vaisiuose, špinatuose, brokoliuose, pipiruose…), vitaminas C ir jo dariniai (L-askorbo rūgštis ir kt.) yra vis dažniau naudojami ir kasdienėse kosmetikos priemonėse dėl naudingojo šio vitamino poveikio odai. Vitaminas C, dar vadinamas askorbo rūgštimi, yra pagrindinis sudedamasis ingredientas, suteikiantis odai švytėjimo. Askorbo rūgštis detoksikuoja audinius, aktyvina epidermį jį stimuliuodama bei sumažina poras. Odos atspalvis pašviesėja, o pati oda atgauna švytėjimą. Šį vitaminą turėtų vartoti ir rūkantys bei daug streso patiriantys žmonės!
PATARIMAS
2

Vitaminas C jauniau atrodančiai odai

Dar vienas vitamino C privalumas odai – jo antioksidacinės savybės, kurios neutralizuoja laisvuosius radikalus paversdamos juos pavojaus odai nekeliančiais junginiais. Žinant, kad laisvieji radikalai sąlygoja ankstyvą odos senėjimą, paaiškėja, kad vitaminas C yra tikras ginklas kovoje prieš raukšles! Askorbo rūgšties poveikis spartina kolageno gamybą ir suteikia stangrios ir elastingos odos išvaizdą.
PATARIMAS
3

Vitamino C saugančios ir atkuriamosios savybės

Vitamino C antioksidacinis poveikis odos jaunystės puoselėjimui yra gerai žinomas. Tačiau ar žinojote, kad tos pačios antioksidacinės savybės leidžia vitaminui C apsaugoti odos ląsteles nuo saulės daromo poveikio? Vitaminas C stiprina natūralų odos apsauginį barjerą ir padidina jo atsparumą. Reguliuodamas melanocitų veiklą, sąlygojančią odos pigmentacijos pakitimus ir tamsias dėmeles, vitaminas C gali atkurti saulės pažeistą odą.